16

maj

Ruszają prace nad Strategią Wrocław 2030. Na początek zapraszamy na piknik informacyjny! »

Tożsamość

piknik-staromiejskiNowa strategia rozwoju Wrocławia będzie mocno oparta o potrzeby, które zgłoszą wrocławianie. Dlatego właśnie od poznania potrzeb, pomysłów, idei oraz marzeń dotyczących Wrocławia przyszłości zaczniemy prace nad przygotowaniem strategii Wrocław 2030. Z tej okazji zapraszamy na piknik informacyjny, który odbędzie się 17 maja w Parku Staromiejskim przy Teatrze Lalek.

W najbliższą niedzielę w godz. 12-18 w Parku Staromiejskim odbędzie się piknik, który zorganizowaliśmy wspólnie z urzędnikami wrocławskiego magistratu oraz redakcją portalu Wroclaw.pl. Znajdziecie nas w punkcie informacyjnym znajdującym się tuż przy Scenie Letniej Teatru Lalek. Będziemy tam, wspólnie z przedstawicielami m.in. Biura Rozwoju Wrocławia opowiadać o nowej strategii Wrocław 2030. Opowiemy, dlaczego ten dokument jest tak ważny i jakie mamy pomysły, aby przygotować jak najlepsze opracowanie.

Przede wszystkim jednak podczas pikniku chcemy wysłuchać zdania mieszkańców Wrocławia. Każdy bowiem ma w głowie i w sercu swój Wrocław. Wie, co mu się w mieście podoba, a co niekoniecznie. Wie też, co chciałby zmienić na plus, a co naprawić, żeby nie psuło już dłużej nerwów. A ci z wrocławian, którzy mają dzieci, wiedzą też doskonale, czego im potrzeba, by Wrocław przyszłości był wymarzonym miejscem do życia dla ich pociech, gdy te dorosną.

Wasze pomysły zbierzemy, dając Wam pole do kreatywności. Podczas pikniku, w Parku Staromiejskim stanie tablica „Chciałbym/chciałabym, żeby we Wrocławiu…”, na której będzie można zostawić karteczkę z pomysłami na to, jak budować Wrocław w najbliższych latach.

Poprzednia strategia rozwoju Wrocławia została przyjęta w 2006 r. Zapisy w niej zawarte posłużyły jako podstawa do realizacji m.in. wielu miejskich inwestycji, na które do 2015 r. wydano ok. 15 mld zł. W poprzedniej strategii rozwoju miasta przyjęto też za cel zmniejszenie bezrobocia i obecnie wynosi ono ok. 4 proc. – a pamiętajmy, że w 2004 r. wynosiło ono prawie 14 proc.

– Przez lata, które minęły od przyjęcia poprzedniej strategii rozwoju Wrocławia, świat zmienił się radykalnie. Dzięki nowym technologiom, obywatele dostali do dyspozycji mnóstwo narzędzi do tego, by wpływać na postępowanie władz, co dobrze się sprawdza zwłaszcza w samorządzie lokalnym – tłumaczy Przemysław Filar, prezes TUMW.

Dzięki nowym sposobom komunikowania zmieniły się też oczekiwania obywateli. I dziś jest oczywiste, że mieszkańcy Wrocławia powinni mieć znacznie większy wpływ na ostateczny kształt nowej strategii rozwoju miasta. Dlatego w kolejnych etapach jej tworzenia odbędą się m.in. seminaria, spotkania grup projektowych oraz otwarte warsztaty. Zorganizują je wspólnie wrocławscy urzędnicy oraz TUMW.

Serdecznie zapraszamy na niedzielny piknik!

***

Piknik otwierający pracę nad Strategią Wrocław 2030, niedziela (17 maja br.), Park Staromiejski we Wrocławiu, Scena Letnia, godz. 12-18.

fot. Wroclaw.pl.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)
Ruszają prace nad Strategią Wrocław 2030. Na początek zapraszamy na piknik informacyjny!, 10.0 out of 10 based on 4 ratings

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl