Dom

Projekty z500 - Najlepsze projekty budowlane

Autor Agnieszka Kowalska
Agnieszka Kowalska19.02.20247 min.
Projekty z500 - Najlepsze projekty budowlane

Projekty z500 to obszerna baza gotowych projektów domów jednorodzinnych, które charakteryzują się prostą bryłą, funkcjonalnym układem pomieszczeń oraz niedużą powierzchnią mieszkalną sięgającą zaledwie 100-150 m2. Te niedrogie w budowie domy sprawdzą się zatem idealnie dla mniejszych, kilkuosobowych rodzin, które nie potrzebują ogromnej przestrzeni, a liczy się dla nich przede wszystkim funkcjonalność i niska cena inwestycji.

Kluczowe wnioski:
 • Projekty z500 to tanie w budowie domy o powierzchni 100-150 m2
 • Sprawdzą się dla niedużych, kilkuosobowych rodzin
 • Wyróżniają się prostą bryłą i funkcjonalnym układem pomieszczeń
 • Doskonałe rozwiązanie dla osób z ograniczonym budżetem
 • Pozwalają zaoszczędzić zarówno na budowie, jak i późniejszej eksploatacji

Projekty z500 tanie i proste

Projekty domów z500 to przede wszystkim propozycje tanim w budowie i prostych w formie domów jednorodzinnych o niewielkiej powierzchni mieszkalnej w przedziale 100-150 m2. Ich największą zaletą jest właśnie niska cena realizacji inwestycji, dzięki czemu mogą pozwolić sobie na nie nawet osoby z ograniczonym budżetem.

Prostota bryły budynku, brak skomplikowanych elementów architektonicznych jak wykusze, lukarny czy atria oraz funkcjonalny układ pomieszczeń bez zbędnych "dodatków" pozwalają dodatkowo ograniczyć koszty budowy do minimum. Dlatego też projekty z500 cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów poszukujących taniego w realizacji, niewielkiego domu dla siebie i rodziny.

Kto powinien wybrać projekt z500?

Z uwagi na niewielką powierzchnię mieszkalną projekty domów z500 najlepiej sprawdzą się w przypadku:

 • Małych, kilkuosobowych rodzin, które nie potrzebują ogromu miejsca
 • Osób budujących dom na starość
 • Singli
 • Młodych par dopiero zakładających gniazdko

Jeśli szukasz więc niedrogiego w budowie domu dostosowanego do potrzeb niewielkiej rodziny, koniecznie sprawdź projekty z500. To doskonała alternatywa dla drogich i rozbudowanych projektów!

Projekty z500 nowoczesne i funkcjonalne

Mimo niewielkiej powierzchni, domy z katalogu projektów z500 prezentują nowoczesny, a zarazem funkcjonalny styl, dzięki czemu sprawdzą się znakomicie nie tylko jako tanie w budowie inwestycje, ale i jako wygodne miejsca do życia na co dzień.

Nowoczesność założeń architektonicznych przejawia się tu przede wszystkim w prostocie bryły, dużych przeszkleniach, braku zbędnych ozdób czy dekoracji. Nie oznacza to jednak nudy i powtarzalności - projektanci dbają o to, by nawet w ramach tanich i niewielkich budynków zapewnić im charakter i wyrazisty styl.

Ergonomiczny układ wnętrz

Bardzo istotnym elementem jest również ergonomiczny i funkcjonalny układ wnętrz, który pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i sprawnie nią zarządzać. Pokoje projektowane są w taki sposób, by tworzyły logiczną całość, bez zbędnego "marnowania" metrów kwadratowych.

Liczba pokoi 3-4
Użyteczność rozwiązań Bardzo wysoka
Funkcjonalność układu Dopasowana do potrzeb domowników

Dzięki temu domy te, mimo niewielkiego metrażu, zapewniają wystarczającą ilość miejsca dla całej rodziny. Co więcej, rozkład pomieszczeń jest na tyle elastyczny, że w razie potrzeby możliwa jest adaptacja niektórych z nich na inne cele, np. gabinet, domowe biuro czy pokój dziecięcy.

Czytaj więcej: Jak poprawnie zamontować zawór do pralki?

Projekty z500 styl nowoczesny z tradycją

Nowoczesność projektów z500 nie wyklucza nutki tradycji, która dodaje tym niedrogim domom szczególnego uroku i charakteru. Znajdziemy tu zarówno ultraproste, minimalistyczne bryły nawiązujące do najnowszych trendów w architekturze, jak również bardziej tradycyjne założenia z modyfikowanym dachem dwuspadowym, drewnianym podcieniem lub dekoracyjnymi lukarnami.

Takie połączenie nowoczesności z nawiązaniami do stylów historycznych pozwala wnieść do tych niewielkich domów szczyptę swojskości. Zwłaszcza, że Polacy bardzo cenią sobie tradycję i sentyment do "starego" budownictwa.

Domy z duszą

Projekty z500 to domy, które łączą w sobie minimalizm nowoczesnej architektury z nutą tradycji charakterystycznej dla polskiego budownictwa. Tym samym są one nie tylko tanie i funkcjonalne, ale mają w sobie "duszę" i klimat.

Dzięki temu z powodzeniem wpasowują się zarówno w wiejską okolicę, jak i w nowoczesną suburbię. Wzbogacają jednocześnie lokalny krajobraz, wnosząc do niego odrobinę świeżości, lecz bez drastycznych kontrastów czy dysonansu z otoczeniem.

Projekty z500 z domami parterowymi

Projekty z500 - Najlepsze projekty budowlane

W bazie projektów z500 dominują przede wszystkim parterowe domy jednorodzinne o powierzchni od 100 do 150 m2. Tego typu budynki stanowią znakomitą propozycję dla osób, które z różnych względów preferują domy bez piętra i schodów.

Zaletą parterówek jest nie tylko brak konieczności wchodzenia po schodach, ale i prostsza konstrukcja (a co za tym idzie - niższy koszt realizacji), a także łatwiejsze rozplanowanie funkcjonalnego układu wnętrz.

Dlaczego parterówki są tak popularne?

Parterowe projekty z500 cieszą się dużą popularnością głównie ze względu na:

 • Brak piętra i schodów
 • Łatwiejszy dostęp także dla osób starszych lub z niepełnosprawnościami
 • Niższy koszt budowy
 • Bardziej kompaktową bryłę

Stąd wiele osób wybiera wygodne, parterowe domy. Zwłaszcza gdy dodatkowo mogą liczyć na promocyjną cenę realizacji takiej inwestycji, jak to ma miejsce w przypadku projektów z500.

Projekty z500 idealne dla rodzin

Mimo niewielkich rozmiarów, domy z katalogu projektów z500 świetnie sprawdzą się jako domowe gniazdka dla całych rodzin. Dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu układu funkcjonalnego wnętrz, w prostych bryłach tych domów znajdzie się wystarczająca ilość miejsca zarówno dla rodziców, jak i 1-3 dzieci.

Co więcej, inteligentny podział przestrzeni pozwala tak zaaranżować pokoje, by zapewnić domownikom zarówno wspólny salon czy jadalnię do integracji, jak i osobne pokoje dla zachowania prywatności. Istnieje również możliwość adaptacji jednego z pomieszczeń na gabinet do pracy w domu.

Czy 100 m2 wystarczy dla rodziny?

Wiele osób zastanawia się, czy powierzchnia 100-150 m2 wystarczy, by komfortowo pomieścić całą rodzinę. Okazuje się, że przy odpowiednim, funkcjonalnym rozplanowaniu - jak najbardziej!

Domy z projektów z500 mają zazwyczaj 3-4 sypialnie, łazienkę, wc, salon połączony z jadalnią i aneksem kuchennym, a czasem również spiżarkę, garderobę lub garaż. To w zupełności wystarcza, by zamieszkać tu nawet 5-osobową rodziną w komfortowych warunkach.

Projekty z500 obszerne i przestronne

Mimo stosunkowo niewielkiego metrażu, projekty domów z500 zaskakują tym, jak przestronnymi i obszernymi wnętrzami dysponują. Zawdzięczają to przede wszystkim odpowiedniemu zaprojektowaniu układu funkcjonalnego budynku.

Duże przeszklenia, otwartą przestrzeń dzienną łączącą salon z jadalnią i kuchnią oraz brak korytarzy, małych i ciasnych pomieszczeń sprawiają, że te nieduże budynki wydają się znacznie większe.

Zabiegi optyczne

Projektanci stosują też szereg zabiegów optycznych powiększających wizualnie wnętrza, jak np.:

 • Jasne, neutralne kolory ścian
 • Duże lustra
 • Brak zbędnych mebli i bibelotów
 • Wykorzystanie światła dziennego

Dzięki temu nawet na niewielkiej przestrzeni uzyskuje się wrażenie obszerności, swobody i lekkości. Trudno uwierzyć, że te jasne, pozbawione przegród wnętrza mieszczą się w domu o powierzchni 100-150 m2!

Podsumowując, projekty z500 to doskonała alternatywa dla wszystkich poszukujących niedrogiego w budowie, kompaktowego domu rodzinnego łączącego w sobie zalety nowoczesności i funkcjonalności w dobrej cenie.

Podsumowanie

Projekty z500 to obecnie jedna z najpopularniejszych baz gotowych projektów domów jednorodzinnych. Oferuje ona szeroki wybór niedrogich w budowie domów o powierzchni od 100 do 150 m2, które dzięki ergonomicznemu układowi wnętrz z powodzeniem pomieszczą całą rodzinę. Ich główne atuty to prosta, nowoczesna bryła łącząca minimalizm z nutą tradycji, funkcjonalność rozkładu pomieszczeń oraz przystępna cena realizacji inwestycji.

Katalog Projektów z500 jest więc doskonałym źródłem gotowych projektów dla wszystkich poszukujących kompaktowego, tanim w budowie domu jednorodzinnego - zarówno dla młodych par, jak i rodzin 2+1 czy 2+2. Z pewnością warto zapoznać się z tą ofertą przed podjęciem decyzji o budowie własnego gniazdka.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Cena elewacji - Jaki jest koszt wykonania elewacji?
 2. Rozwiązania na wypełnienie dziur w styropianie: Praktyczne porady
 3. Co można użyć zamiast kostki brukowej? - Alternatywne materiały
 4. Deski sosnowe z tartaku czy warto je kupić?
 5. Ile kosztuje wykończenie kuchnii 8m2?

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Ile kosztuje sprzątanie biura?
DomIle kosztuje sprzątanie biura?

Ile wynosi koszt sprzątania biura? Dowiedz się, od czego zależy cena za metr kwadratowy oraz jak tanio i efektywnie zadbać o czystość w miejscu pracy. Sprawdź, jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę firmy sprzątającej.