12

sty

#RejestrujemyKamienice – nowy projekt TUMW! »

Architektura i Urbanistyka

rejestrujemykamieniceKtóra wrocławska kamienica powinna zostać wpisana do rejestru zabytków? Pomóżcie nam wybrać te, które zasługują na największą troskę!

Tylko 300 z kilku tysięcy wrocławskich kamienic jest wpisanych do rejestru zabytków. Na całej ul.Traugutta lub słynnej z filmów ul. Mierniczej nie ma ani jednej takiej kamienicy! To oznacza, że przytłaczająca większość wrocławskich kamienic nie tylko nie jest należycie chroniona, ale ich właściciele nie mogą ubiegać się o dofinansowanie prac konserwatorskich.

Chcemy to zmienić. Ponieważ w ostatnich pięciu latach wpisano do rejestru jedynie 11 kamienic, postanowiliśmy wspomóc urzędników i z Waszą pomocą wytypować 5 kamienic, które już teraz powinny zostać objęte ochroną. Dla Waszych wybrańców wspólnie z ekspertami przygotujemy profesjonalne wnioski, aby przyspieszyć i ułatwić wpisanie ich do rejestru zabytków.  Zdjęcia każdej ze wskazanych przez Was kamienic wrzucimy na nasz profil na Facebooku. Wybierzemy kamienice z największą liczbą „lajków”. Czekamy na Wasze sugestie w komentarzach!

Czy kamienica jest już wpisana do rejestru zabytków, można łatwo sprawdzić w wykazie prowadzonym przez Wojewódzkiego Konserwatora tutaj, zabytki rejestrowe zaznaczone są na pomarańczowo i mają nr wpisu w kolumnie I:

http://wosoz.ibip.wroc.pl/public/get_file.php?id=144566

Do dzieła! Do niedzieli 12 stycznia zbieramy propozycje, przez kolejny tydzień będziemy wybierać najlepsze z nich!
#RejestrujemyKamienice!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
#RejestrujemyKamienice - nowy projekt TUMW! , 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl