24

cze

Propozycje TUMW i Towarzystwa Benderowskiego ws. układu urbanistycznego osiedla Borek we Wrocławiu »

Architektura i Urbanistyka

debowa-slezna-ortofotoTowarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia i Towarzystwo Benderowskie złożyło uwagi do projektu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla obszaru przy ul. Ślężnej i al. Dębowej na osiedlu Borek we Wrocławiu. Wszystko po to, aby chronić zabytkowy charakter tego osiedla.

W kwietniu br. do Towarzystwa Benderowskiego i TUMW dotarła informacja od jednego z mieszkańców Borku, który obawiał się, że propozycje złożone do MPZP przez jednego z inwestorów mogą radykalnie zaburzyć układ urbanistyczny tego osiedla. Zakładały one bowiem wprowadzenie zabudowy wyższej i bardziej gęstej niż obecnie. Osoba, która zgłosiła się do nas w tej sprawie, podkreślała ryzyko, że magistrat przychyli się do propozycji właściciela działki.

Sprawa dotyczyła obszaru między ulicami Ślężną i aleją Dębową. Jedna z działek miała zostać sprzedana deweloperowi, a jej prawdopodobnym przeznaczeniem byłaby zabudowa wielorodzinna. I właściciel miał zastrzeżenia m.in. do wymogu zawartym w projekcie MPZP, aby na tym terenie budować domy jednorodzinne. Kontrowersje budziły też określone warunki dotyczące zieleni na tym obszarze.

Cały tekst jest dostępny na stronie Hiperwroclaw.pl. Zapraszamy do lektury!

***
Fot. gis.um.wroc.pl.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Propozycje TUMW i Towarzystwa Benderowskiego ws. układu urbanistycznego osiedla Borek we Wrocławiu, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl