25

cze

Nasz pomysł: przywróćmy dawny blask Górce Szczepińskiej! »

Bez kategorii

gorka14Górka Szczepińska to idealne miejsce dla miłośników zabawy, sportu i rekreacji uprawianych na świeżym powietrzu. Niestety, z roku na rok istniejące tam boiska oraz place zabaw niszczeją. Dlatego zwróciliśmy się do Prezydenta Rafała Dutkiewicza z prośbą o podjęcie kroków, które pozwolą zmienić oblicze Górki Szczepińskiej na lepsze.

Górka Szczepińska to wzniesienie między ulicami: Starogroblową, Gnieźnieńską i Groblą Kozanowską. Z jednej strony otacza ją Odra, a idąc w kierunku Popowic, po kilku minutach trafimy do zatopionego w zieleni Parku Popowickiego, który jest świetnym miejscem do odpoczynku na świeżym powietrzu. Z kolei od ruchliwej ul. Starogroblowej Górkę Szczepińską oddzielają ogrody działkowe.

Niestety, boiska na Górce Szczepińskiej są w coraz gorszym stanie. Dlatego Towarzystwo Benderowskie wspólnie z Towarzystwem Upiększania Miasta Wrocławia zwróciło się więc do Prezydenta Rafała Dutkiewicza z prośbą o uruchomienie procedury prawnej, która zakończy się opracowaniem Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) dla terenu Górki Szczepińskiej. Dziś bowiem obszar ten nie posiada planu tego typu, a bez niego trudno myśleć o koniecznych inwestycjach.

Cały tekst na łamach portalu Hipermiasto.com, zapraszamy do lektury!


Wyświetl większą mapę

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
Nasz pomysł: przywróćmy dawny blask Górce Szczepińskiej!, 10.0 out of 10 based on 3 ratings

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl