16

sty

Magistrat znalazł kupca na WKS Śląsk – jest nim on sam »

Bez kategorii

SukienniceW październiku zeszłego roku TUMW jako pierwszy zaproponował sprzedaż należących do miasta 49% udziałów w spółce WKS Śląsk Wrocław. Wyceniliśmy wtedy ich wartość na 28 milionów złotych. Rzecznik magistratu Paweł Czuma skomentował naszą propozycję jako żart i dał TUMW pełnomocnictwo do znalezienia kupca. Sugestia była jasna – znalezienie kupca za tę kwotę jest niemożliwe, ponieważ klub po prostu nie jest tyle wart.


Pomylił się dwukrotnie. Po pierwsze, kancelaria prawna Masiota i Wspólnicy potwierdziła nasze wyliczenia, kiedy na zlecenie miasta wyceniła wartość spółki WKS Śląsk Wrocław na 50-60mln złotych – co oznacza około 27mln zł za udziały należące do miasta. Po drugie, najprawdopodobniej jednak udało się znaleźć kupca na połowę Śląska za tę cenę… I na nieszczęście – zarówno miasta jak i klubu – jest nim Rafał Dutkiewicz.

Zdaniem TUMW decyzja – aby całość finansowania klubu piłkarskiego WKS Śląsk Wrocław wziął na siebie wrocławski podatnik, i to w trudnej sytuacji budżetowej i przy zapowiedziach podwyżek opłat – jest błędem.

Sukiennice i Ratusz

 Czytaj więcej na ten temat:

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.9/10 (18 votes cast)
Magistrat znalazł kupca na WKS Śląsk – jest nim on sam, 8.9 out of 10 based on 18 ratings

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl