26

kw.

Budżet Obywatelski – projekty TUMW »

Bez kategorii

LOGO_tumw2Członkowie i sympatycy TUMW zgłosili 11 projektów do plebiscytu grantowego, zwanego przez urzędników budżetem obywatelskim. Podzielić je można na pięć głównych grup.

Po pierwsze, postulujemy utworzenie trzech nowych przejść dla pieszych – na poziomie jezdni na rondzie Reagana, przez ulicę Skargi w ciągu Promenady Staromiejskiej oraz wzdłuż torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ulic Ruskiej, św. Mikołaja, Nowego Światu i Kazimierza Wielkiego.

Po drugie, wnioskujemy o uzupełnienie brakujących elementów zieleni i małej architektury – szpalerów drzew na ulicy Reja i Deszczowej oraz ławek na placu Kościuszki.

Po trzecie, proponujemy również pomysły z zakresu ochrony zabytków – zabezpieczenie przedwojennych tramwajów zza zajezdni przy ulicy Legnickiej oraz rekonstrukcję zniszczonych podczas wojny hełmu kościoła św. Macieja przy ul. Szewskiej oraz podstawy pomnika „Ucieczka do Egiptu” na Szczepinie.

W dziedzinie komunikacji postulujemy wyciszenie ruchu tramwajowego poprzez proste, tanie i skuteczne wyszlifowanie szyn na łukach Łokietka/Drobnera, Drobnera/Dubois, pl. Teatralny/Świdnicka oraz na ulicy Nowowiejskiej.

Wreszcie, wspólnie z Fundacją Dom Pokoju, proponujemy stworzenie modelowego Budżetu Obywatelskiego dla mieszkańców Nadodrza, połączonego z warsztatami, szkoleniami i debatami.

Liczymy na pozytywną weryfikację przez tajemniczą komisję urzędniczą oraz na głosy mieszkańców!

 


Grafika przedstawia proponowane przez TUMW przejścia dla pieszych w obszarze trasy WZ i Nowego Światu. Jeden z wniosków dotyczył projektu uruchomienia dwóch przejść w obrębie tzw. przystanku Rynek.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.5/10 (15 votes cast)
Budżet Obywatelski – projekty TUMW, 7.5 out of 10 based on 15 ratings

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl