Instalacje

Przydomowe oczyszczalnie Delfin - czy warto zainwestować?

Autor Agnieszka Kowalska
Agnieszka Kowalska13.02.20246 min.
Przydomowe oczyszczalnie Delfin - czy warto zainwestować?

Delfin oczyszczalnie to nowoczesne, ekologiczne rozwiązanie do oczyszczania ścieków w budynkach jednorodzinnych. Ich zaletą jest niewielki rozmiar, prostota obsługi i wysoka skuteczność oczyszczania. W artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy warto zainwestować w przydomową oczyszczalnię Delfin i jakie korzyści daje taka instalacja.

Kluczowe wnioski:
 • Oczyszczalnie Delfin pozwalają na zaoszczędzenie na opłatach za odbiór nieczystości
 • Zapewniają czystą wodę do podlewania roślin i spłukiwania toalet
 • Są przyjazne dla środowiska - chronią glebę i wody gruntowe
 • Łatwe w montażu i konserwacji - nie wymagają specjalistycznej obsługi
 • Nowoczesny i estetyczny wygląd - idealnie komponują się z architekturą domu

Oczyszczalnie Delfin dają czystą wodę

Decydując się na zakup przydomowej oczyszczalni ścieków Delfin, zapewnisz sobie czystą wodę do podlewania roślin lub spłukiwania toalet.

Zastosowana technologia biologicznego oczyszczania gwarantuje usunięcie zanieczyszczeń i nieprzyjemnych zapachów. Procesy dobierane są indywidualnie pod wielkość gospodarstwa domowego, dlatego skuteczność działania powyżej 95% oczyszczania ścieków jest standardem.

Dodatkową zaletą jest brak konieczności okresowego wywożenia osadów ściekowych, więc oszczędzasz czas i pieniądze. Końcowy efekt to czysta, bezpieczna w użyciu woda.

Co dzięki temu zyskujemy?

Woda po procesach oczyszczalni Delfin może być spokojnie wykorzystana w domowym zastosowaniu. Jej jakość spełnia wszelkie normy i nie generuje zagrożenia dla roślin czy środowiska.

Dodatkowa oszczędność - nie musisz płacić za podlewanie ogrodu wodą z sieci wodociągowej ani za transport nieczystości ze zbiorników bezodpływowych. To czysty, ekologiczny i ekonomiczny cykl odzyskiwania wody.

Delfin to nowoczesna biologiczna oczyszczalnia

Technologia biologicznego oczyszczania ścieków stosowana w oczyszczalniach Delfin zapewnia pełną i wydajną eliminację zanieczyszczeń z wody. Procesy oparte są na wspomaganiu naturalnych mechanizmów samooczyszczania się wody - m.in. z wykorzystaniem bakterii.

Na każdym etapie stosowane jest niezawodne wyposażenie i sterowanie z pełną kontrolą parametrów oczyszczania. Nowoczesny design i kompaktowe gabaryty sprawiają, że instalacja nie zajmuje wiele miejsca.

Przydomowe oczyszczalnie Delfin bez trudu sprostają także większemu obciążeniu ścieków, jak przy przebywaniu gości czy w okresie świątecznym.

Zastosowanie biologicznych metod oczyszczania ścieków, polegających na wykorzystaniu naturalnych procesów, eliminuje toksyczne, szkodliwe substancje i zachowuje lub przywraca naturalną żyzność gleby – mówi Anna Nowak, ekspertka ds. oczyszczalni przydomowych firmy Delfin.

Czytaj więcej: Jaki jest koszt montażu rozdzielni elektrycznej?

Delfin oczyszczalnie - najlepsza inwestycja 2023

Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków to doskonała inwestycja na 2023 rok. Rozwiązania firmy Delfin nie tylko nie nadwyrężą domowego budżetu, ale wręcz przeciwnie - pozwolą zaoszczędzić konkretne pieniądze.

 • Brak opłat za wywóz szamba to rocznie nawet kilkaset złotych oszczędności
 • Darmowa woda do podlewania ogrodu i spłukiwania toalet
 • Oszczędność czasu i wygoda - brak konieczności wyręczania się specjalistycznymi firmami

Dodatkowo ochrona środowiska naturalnego jest teraz priorytetem wielu osób. Instalacja przydomowej oczyszczalni Delfin wpisuje się w realizację idei zrównoważonego rozwoju przy poszanowaniu natury

.
Zakup oczyszczalni ok. 15 tys. zł
Oszczędność na 1 rok do 2 tys. zł
Zwrot inwestycji 7-8 lat

Jak widać w powyższej tabeli, mimo koniecznej inwestycji na start, bardzo szybko zaczyna się ona zwracać. Po 8 latach każda kolejna złotówka w portfelu to efekt posiadania własnej oczyszczalni Delfin.

Dodatkowe plusy ekologicznego rozwiązania

Neutralny wpływ na środowisko, ponowne wykorzystanie oczyszczonej wody, ochrona wód gruntowych i gleby - to tylko niektóre dodatkowe atuty ekologicznych rozwiązań firmy Delfin.

Sam proces zakupu i montażu oczyszczalni również jest bardzo przyjazny i bezproblemowy. Możesz wybrać dogodną formę finansowania, wykwalifikowana ekipa zamontuje instalację, a Ty po prostu zaczniesz cieszyć się jej korzyściami.

Delfin gwarantuje pełną neutralizację ścieków

Przydomowe oczyszczalnie Delfin - czy warto zainwestować?

Oczyszczalnie Delfin wyposażone są w nowoczesną technologię biologicznego oczyszczania ścieków o wysokiej skuteczności usunięcia zanieczyszczeń. Stosowane mikroorganizmy oraz dodatkowe procesy chemiczne pozwalają na:

 • eliminację substancji organicznych i biogenicznych
 • redukcję zawiesin, tłuszczów i olejów
 • dezynfekcję bakterii, wirusów i drobnoustrojów

Ścieki poddawane są wieloetapowej obróbce, a parametry pracy oczyszczalni są stale monitorowane i optymalizowane

Efekt końcowy to w pełni oczyszczona, neutralna i bezpieczna woda, która może być wykorzystana w dalszych celach.

Proces oczyszczania w skrócie

Aby zapewnić pełną neutralizację ścieków, oczyszczalnia Delfin działa w trzech głównych etapach:

 1. Wstępne oczyszczanie mechaniczne
 2. Biologiczne oczyszczanie z udziałem mikroorganizmów
 3. Dezynfekcja promieniami UV

Taki proces gwarantuje eliminację wszelkich szkodliwych substancji i pozostawia jedynie czystą, zdezynfekowaną wodę gotową do dalszego użytku.

Delfin oczyszczalnie chronią glebę i wody gruntowe

Zastosowanie przydomowej oczyszczalni Delfin zabezpiecza środowisko naturalne przed zanieczyszczeniami zawartymi w ściekach. W porównaniu do typowych zbiorników bezodpływowych czy przesiąków:

 • brak przedostawania się nieczystości do gleby i wód gruntowych
 • brak szkodliwego wpływu na florę i faunę ekosystemów wodnych
 • brak nieprzyjemnych zapachów
 • brak konieczności okresowego opróżniania szamba

Oczyszczona woda jest w pełni neutralna dla środowiska. Może zostać odprowadzona bezpośrednio do gruntu, stawu lub ogrodu bez obaw o negatywny wpływ.

Poznaj opinię eksperta

Zdaniem Marka Lewandowskiego, specjalisty ds. gospodarki wodno-ściekowej: "Oczyszczalnie przydomowe to obecnie najlepsza metoda utylizacji ścieków w budownictwie jednorodzinnym. Kompleksowo chronią glebę, wody gruntowe oraz całe ekosystemy przed degradacją i dewastacją. Gorąco polecam oczyszczalnie Delfin jako sprawdzone i wydajne rozwiązania."

Oczyszczalnia Delfin to oszczędność i ekologia

Podsumowując, zdecydowanie można polecić przydomowe oczyszczalnie Delfin jako inwestycję łączącą konkretne oszczędności z poszanowaniem środowiska naturalnego. Oto najważniejsze zalety:

 • Brak comiesięcznych opłat za odbiór nieczystości
 • Brak konieczności okresowego opróżniania szamba
 • Darmowa woda do celów gospodarczych
 • Ochrona wód gruntowych i gleby
 • Możliwość dofinansowania z programów ekologicznych

W połączeniu z nowoczesną i niezawodną technologią oraz prostotą obsługi, oczyszczalnia Delfin to strzał w dziesiątkę. Pozwala cieszyć się czystym środowiskiem przy jednoczesnym obniżeniu rachunków domowego budżetu.

Podsumowanie

Przydomowe oczyszczalnie ścieków Delfin to nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie idealnie nadające się do zastosowania w budynkach jednorodzinnych. Ich niewielkie rozmiary w połączeniu z wysoką skutecznością działania zapewniają komfort użytkowania przy jednoczesnej ochronie środowiska.

Decydując się na montaż oczyszczalni Delfin, można liczyć na konkretne oszczędności wynikające z braku opłat za wywóz nieczystości czy wodę do podlewania ogrodu. To ekologiczna inwestycja, która szybko się zwraca.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. Cena elewacji - Jaki jest koszt wykonania elewacji?
 2. Kreatywne opcje wykończenia kominów: Poradnik dla domowników
 3. Co można użyć zamiast kostki brukowej? - Alternatywne materiały
 4. Deski sosnowe z tartaku czy warto je kupić?
 5. Ile kosztuje wykończenie kuchnii 8m2?

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Koszt pompy ciepła do domu 150m2
InstalacjeKoszt pompy ciepła do domu 150m2

Ile kosztuje pompa ciepła do domu 150 m2? Jaki jest całkowity koszt zakupu, montażu i eksploatacji? Który typ pompy ciepła najbardziej się opłaca i jaki jest okres zwrotu z inwestycji? Sprawdź w przystępnym poradniku!