News

Jakie są zalety posiadania własnej rozdrabniarki do gałęzi?

Autor Agnieszka Kowalska
Agnieszka Kowalska18 czerwca 20243 min
Jakie są zalety posiadania własnej rozdrabniarki do gałęzi?

Sprzęt ogrodowy okazuje się być niezastąpiony w przypadku posiadania nawet niewielkiej działki lub małego sadu. Trudno jednak wyobrazić sobie taką sytuację, w której w przydomowym składziku swoje miejsce znajdzie absolutna każda maszyna tego typu. Dlatego też zakup nowego urządzenia najczęściej poprzedzony jest dokładną analizą potencjalnych korzyści. Jak wygląda to w przypadku rozdrabniaczy do gałęzi? W jakich sytuacjach znajdą one swoje zastosowanie?

Dlaczego warto kupić rozdrabniarkę do gałęzi?

Praca w ogrodzie jest nierozerwalnie związana z generowaniem odpadów biologicznych, które z reguły przyjmują postać gałęzi i pędów. Konieczność ich utylizowania jest szczególnie uciążliwa wiosną i jesienią, kiedy to sezonowe porządki skutkują coraz większym stosem, umiejscowionym w najmniej reprezentatywnym miejscu działki. W takich sytuacjach bezcenny okazuje się rozdrabniacz do gałęzi, który nie tylko umożliwia pocięcie pędów na mniejsze kawałki, ale też pozwala na znalezienie dla powstałych w ten sposób odpadów praktycznego zastosowania. Maszyny tego typu umożliwiają bowiem zbiór rozdrobnionego odpadu bezpośrednio do worków i koszy, co ułatwia ich późniejszą dystrybucję, a także pozwalają na wykorzystanie materiału biologicznego jako kompostu do nawożenia. Nie ma zatem znaczenia to, jakie będzie zastosowanie odpadów roślinnych po rozdrobnieniu mechanicznym – posiadając rozdrabniarkę prace ogrodowe staną się nie tylko efektywniejsze, ale też i znacznie mniej uciążliwe.

Wielkość ogrodu lub działki a zakup rozdrabniarki do gałęzi

Wątpliwości związane z zakupem rozdrabniarki do gałęzi bardzo często wynikają z kwestionowania potrzeby dokonywania takiej inwestycji ze względu na niewielkie rozmiary przydomowego ogrodu. Wiele osób uważa bowiem, że zakup tego typu będzie niepotrzebnym obciążeniem finansowym, natomiast samo urządzenie znajdzie swoje zastosowanie zaledwie kilka razy w roku. Współczesne rozdrabniarki znacząco odbiegają jednak od przestarzałych wyobrażeń tego sprzętu, bowiem ich niewielkie rozmiary i łatwy sposób transportu nie sprawiają większych problemów w obsłudze oraz przechowywaniu. Nawet kilka drzew rosnących na działce gwarantuje pokaźną stertę przycinanych gałęzi, których dzięki rozdrabniaczom można w łatwy sposób się pozbyć. Posiadacze małych sadów nie muszą również decydować się na kosztowne zakupy, ponieważ zamiast spalinowych urządzeń mogą wybrać sprzęt elektryczny, którego ceny rozpoczynają się już od kilkuset złotych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie rozdrabniarki do gałęzi?

Maszyny ogrodnicze, pozwalające na szybką i wygodną utylizację gałęzi, znajdą swoje zastosowanie nawet w przypadku niewielkich areałów terenów zielonych. Wybór dostępnych na rynku urządzeń z tej kategorii jest jednak na tyle duży, że perspektywa zakupu może początkowo wydawać się trudnym zadaniem. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na maksymalną grubość gałęzi – wartość określaną przez każdego producenta rozdrabniaczy – a także moc samego urządzenia. To właśnie wartość drugiego z wymienionych parametrów warunkuje możliwość efektywnej pracy rozdrabniacza z materiałami drewnianymi o określonej długości oraz grubości. Wybierając modele elektryczne warto zwrócić uwagę, aby wartość mocy urządzenia nie była niższa od 2500 W, natomiast w przypadku rozdrabniaczy spalinowych nominalna moc oscylująca w okolicach 5 kW powinna okazać się w pełni wystarczająca do usprawnienia sezonowych prac ogrodowych.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Cena elewacji - Jaki jest koszt wykonania elewacji?
  2. Jak wykorzystać pleksi w domu lub firmie? Praktyczne zastosowania
  3. Rozwiązania na wypełnienie dziur w styropianie: Praktyczne porady
  4. Jakie są ceny brzozy za metr? - Aktualne informacje
  5. Brudny biały: Jak wykorzystać ten modny odcień we wnętrzach?

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły