Remont

Ile kosztuje cięcie płyt w castoramie?

Autor Agnieszka Kowalska
Agnieszka Kowalska16.02.20244 min.
Ile kosztuje cięcie płyt w castoramie?

Cięcie płyt w Castoramie może być dobrym rozwiązaniem, jeśli potrzebujesz płyt w niestandardowych wymiarach lub kształtach. W artykule sprawdzimy, ile kosztuje cięcie płyt w Castoramie oraz czy warto skorzystać z tej usługi zamiast kupować gotowe płyty.

Kluczowe wnioski:
 • Castorama oferuje cięcie płyt pilarką panelową lub piłą stołową.
 • Koszt cięcia zależy od rodzaju i grubości płyty.
 • Najtaniej wychodzi cięcie płyt meblowych i podłogowych.
 • Cięcie płyt gipsowo-kartonowych jest droższe.
 • Warto porównać ceny gotowych i ciętych płyt przed zakupem.

Ile kosztuje cięcie płyt w Castoramie?

Castorama oferuje usługę cięcia płyt pilarką panelową lub piłą stołową. Koszt cięcia zależy od rodzaju i grubości płyty. Najtaniej wychodzi zazwyczaj cięcie płyt meblowych i podłogowych. Cięcie płyt gipsowo-kartonowych jest droższe.

Jakie rodzaje cięcia oferuje Castorama?

Castorama umożliwia cięcie wzdłużne i poprzeczne płyt. Możliwe jest także cięcie ukośne pod dowolnym kątem. Płyty tną pilarką panelową lub piłą stołową w zależności od grubości i twardości materiału.

Pilarka panelowa służy do precyzyjnego, czystego cięcia cieńszych płyt meblowych, podłogowych czy gipsowo-kartonowych. Piła stołowa natomiast umożliwia cięcie grubszych i twardszych płyt budowlanych.

Ile kosztuje cięcie proste płyt?

Castorama pobiera opłatę za cięcie płyt w zależności od ich grubości. Im grubsza płyta, tym wyższa cena za przecięcie. Oto orientacyjny cennik cięcia prostego:

 • Płyty o grubości 2-10 mm - 2-3 zł za cięcie
 • Płyty o grubości 10-20 mm - 3-6 zł za cięcie
 • Płyty o grubości 20-30 mm - 6-12 zł za cięcie

Do tego dochodzi oczywiście cena samej płyty. Cięcie ukośne i wykonywanie wycięć jest droższe i wycenia się indywidualnie w sklepie.

Ile za cięcie płyt na wymiar?

Cena cięcia płyt na wymiar zależy od kilku czynników:

 • rodzaju i grubości płyty
 • rodzaju cięcia (proste czy ukośne)
 • długości cięcia
 • ilości sztuk

Im dłuższe cięcie i więcej sztuk tym niższa opłata jednostkowa. Dla przykładu koszt cięcia 1 mb płyty GK o grubości 12,5 mm to ok. 6 zł. Przy 5 mb cena spada do 4 zł za mb. Ponadto przy zamówieniu np. 5 sztuk płyt ciętych na wymiar da się często ugrać rabat.

Czy opłaca się kupować gotowe płyty?

Z punktu widzenia ceny, kupno gotowych standardowych płyt budowlanych czy meblowych zazwyczaj bardziej się opłaca niż zamawianie płyt ciętych. Jednak gotowe płyty nie zawsze pasują do naszych potrzeb.

Cięcie płyt na wymiar przydaje się przy wykańczaniu nietypowych pomieszczeń, oszczędza czas i pozwala uniknąć strat materiału.

Dlatego warto każdorazowo przeliczyć opłacalność obu rozwiązań i zdecydować, co w danym projekcie ma większy sens.

Czytaj więcej: Jaki jest koszt wykopu stawu?

Gdzie zamówić tanie cięcie płyt?

Castorama oferuje dość konkurencyjne ceny cięcia płyt w porównaniu do mniejszych składów budowlanych czy stolarni. Jednak czasem opłaca się poszukać jeszcze tańszych opcji.

Sklep / Usługa Cena cięcia GK 12,5 mm
Castorama od 6 zł / mb
Leroy Merlin od 8 zł / mb
Mała stolarnia od 4 zł / mb
Taniastolarnia.pl od 2 zł / mb

Jak widać w tabeli, niekiedy korzystniej jest zamówić cięcie płyt w mniejszej stolarni internetowej niż w dużej ogólnobudowlanej sieciówce. Warto to wziąć pod uwagę priorytetując cenę.

Podsumowanie

Ile kosztuje cięcie płyt w castoramie?

Castorama oferuje cięcie płyt pilarką panelową i piłą stołową. Usługa ta przydaje się, gdy potrzebujemy płyt w niestandardowych wymiarach lub kształtach. Koszt cięcia zależy najczęściej od grubości i rodzaju płyty. Najtaniej wychodzi cięcie cieńszych płyt meblowych i podłogowych. Drożej jest cięcie płyt GK czy budowlanych.

Przed zakupem warto porównać opłacalność kupna gotowych płyt i płyt ciętych na wymiar. Czasem korzystniejsza cenowo może być usługa w mniejszej stolarni internetowej niż w dużym markecie budowlanym. Podsumowując, castorama oferuje dość konkurencyjne ceny cięcia płyt, choć czasem można znaleźć tańsze opcje.

Najczęstsze pytania

Koszt cięcia płyty pilarką panelową w Castoramie uzależniony jest od grubości i rodzaju płyty. Cięcie cieńszych płyt meblowych i podłogowych kosztuje od 2 do 6 zł za mb. Cięcie grubszych płyt budowlanych np. GK to koszt około 6-12 zł za mb.

W Castoramie istnieje możliwość cięcia pilarką panelową cieńszych płyt meblowych, boazerii, podłogowych, gipsowo-kartonowych itp. Grubsze płyty typu OSB czy płyty wiórowe przecina się piłą stołową.

Z punktu widzenia ceny, zazwyczaj bardziej opłaca się kupić gotowe standardowe płyty budowlane niż zamawiać cięcie na wymiar. Jednak cięcie płyt bywa konieczne przy nietypowych projektach czy wykończeniówce. Castorama oferuje dość konkurencyjne ceny cięcia płyt.

Niestety Castorama nie umożliwia zamówienia usługi cięcia płyt przez internet. Możliwe jest to jedynie bezpośrednio w sklepie Castorama po ustaleniu szczegółów z pracownikami.

Czas cięcia płyty w Castoramie to zazwyczaj kilka-kilkanaście minut w zależności od rodzaju cięcia. Przy większych zleceniach lub dużym natężeniu klientów termin realizacji może się nieco wydłużyć. Sklep informuje wówczas o przewidywanym czasie realizacji usługi.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Cena elewacji - Jaki jest koszt wykonania elewacji?
 2. Przewodnik zakupowy - jakie biurko do domu wybrać, aby łączyć funkcjonalność z designem?
 3. Czym wyrównać posadzkę? Najlepsze metody dla projektu remontowego
 4. Wiązary dachowe wymiary - Kluczowe aspekty konstrukcyjne
 5. Brudny róż: 10 pomysłów na eleganckie i kobiece wnętrza

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Jaka jest cena murowania z silki za m2?
RemontJaka jest cena murowania z silki za m2?

Ile kosztuje murowanie 1 m2 ścian z bloczków silikatowych? Sprawdź, od czego zależy cena robocizny i materiałów przy wznoszeniu murów z silki. Porównaj z tradycyjną cegłą i poznaj zalety tego rozwiązania.