1
marZmieniajmy miasto – zaczynając od drobiazgów »
Każdy może zmienić swoją okolicę. To nic nie kosztuje. TUMW często podejmuje kroki, nawet w pozornie drobnych sprawach, by zwrócić uwagę decydentom na brak odpowiedniej dbałości o jakość przestrzeni miejskiej. Jedną z takich inicjatyw było nasze pismo z 7 lutego, dotyczące budowy chodników przy ul. Szczęśliwej i niewłaściwego parkowania w okolicy Ronda V. Havla.
Jak wynika z otrzymanej odpowiedzi, Urząd Miejski Wrocławia w pełni podziela nasze spostrzeżenia o konieczności wykonania napraw nawierzchni i ogólnej poprawy zaniedbanej przestrzeni publicznej w rejonie ulicy Szczęśliwej oraz ronda. I te chodniki zbuduje.
Jaka z tego nauka? Każdy z Was może podjąć podobną inicjatywę – samodzielnie lub z naszą pomocą. W ten sposób możemy zacząć wpływać na korzystne przeobrażenia naszego miasta, również w bliskim sąsiedztwie własnego miejsca zamieszkania.
Parafrazując Kennedy’ego: nie pytaj, co miasto może zrobić dla Ciebie – zapytaj, co Ty możesz zrobić dla miasta.
Czyli dla nas wszystkich.
Nasz list w sprawie ucywilizowania okolic Sky Towera, ronda V. Havla i DCO
Skan odpowiedzi:
Zmieniajmy miasto – zaczynając od drobiazgów,