21

maj

Zapraszamy na pierwsze seminarium w ramach tworzenia Strategii Wrocław 2030 »

Tożsamość

Sukiennice i RatuszProces tworzenia strategii rozwoju Wrocław 2030 nabiera tempa. W piątek (22 maja br.) odbędzie się pierwsze seminarium, na którym eksperci zmierzą się z tematyką demografii Wrocławia.

Zachęcamy do wzięcia udziału w piątkowym seminarium. Głos każdego mieszkańca Wrocławia jest dla nas ważny, bo nowa strategia rozwoju miasta ma powstać dzięki ścisłej współpracy z wrocławianami. Dlatego cenna będzie każda opinia na temat kierunków rozwoju miasta.

Rejestracja jest otwarta i odbywa się za pomocą formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej Wroclaw.pl.

O godz. 11 w Sali Wielkiej wrocławskiego Ratusza oficjalnie rozpoczną się prace seminaryjne nad nową strategią rozwoju miasta. Mowę otwarcia wygłosi prezydent Rafał Dutkiewicz. Później o zaangażowaniu strony społecznej w tworzenie tego dokumentu opowie Przemysław Filar, prezes TUMW. Nasze stowarzyszenie jest bowiem oficjalnym partnerem Urzędu Miejskiego Wrocławia w projekcie, którego celem jest przygotowanie nowej wrocławskiej strategii rozwoju. Po nim wystąpi Edwin Bendyk, ceniony publicysta tygodnika “Polityka” zajmujący się m.in. tematyką polityki miejskiej.

Natomiast kwadrans po godz. 12 w Sali Sesyjnej Ratusza rozpocznie się część analityczna. Jej prowadzącym będzie prof. dr hab. Andrzej Łoś z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, który jest też koordynatorem projektu pt. “Strategia rozwoju Wrocław 2030” z ramienia magistratu. Podczas seminarium zostaną podjęte takie zagadnienia, jak np. zmiany demograficzne we Wrocławiu od 1989 do 2014 r. czy też zjawisko “urban sprawl”, czyli swoistego rozlewania się miasta na przedmieścia i wpływu tego procesu na demografię. Naukowcy zaproszeni do udziału w seminarium omówią też Wrocławską Diagnozę Społeczną 2014. W programie obrad przewidziano też wystąpienie na temat jakości usług publicznych i troski o przestrzeń miejską jako elementów chroniących miasta przed wyludnieniem.

Pełny program seminarium o demografii w ramach Strategii Wrocław 2030 – KLIKNIJ

Na zakończenie piątkowego seminarium przewidziano trwającą ok. 30 minut debatę, a cały dzień pracy podsumuje red. Edwin Bendyk z “Polityki”.

Serdecznie zapraszamy!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Zapraszamy na pierwsze seminarium w ramach tworzenia Strategii Wrocław 2030, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl