7

maj

Zapraszamy na debatę o zrównoważonych miastach przyszłości »

Bez kategorii

Agenda ONZ ds. Rozwoju16 maja 2012 r. zapraszamy na debatę pt. „Zrównoważone miasta przyszłości: plany czy marzenia?”  w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu.

Debata zostanie przeprowadzona w ramach wrocławskiej edycji festiwalu Planete+ Doc, bezpośrednio po projekcji filmu „Zurbanizowani” Gary’ego Hustwita. Film trwa 85 min. Projekcja rozpocznie się o godz. 18.00. Przewidujemy więc, że zaczniemy debatować ok. godz. 19.30.

W panelu dyskusyjnym udział wezmą:

  • Adam Grehl – wiceprezydent Wrocławia
  • Andrzej Mizgajski – prezes Zarządu Green Cross Poland
  • Radosław Mołoń – wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego
  • Aldona Wiktorska-Święcka – Uniwersytet Wrocławski
  • Marek Wiland – przewodniczący Zachodniej Okręgowej Izby Urbanistów z siedzibą we Wrocławiu

Moderator: Przemysław Filar – Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia

O czym będziemy rozmawiać?

Prognozy przewidują, że w 2050 r. 75 proc. populacji ziemi będzie mieszkać w miastach. Coraz istotniejsze stają się zatem zagadnienia dotyczące projektowania przestrzeni miejskiej. Film „Zurbanizowani” śledzi strategie związane z tzw. urban design. Przedstawia prace najbardziej znanych architektów z różnych zakątków świata. A jak jest w Polsce? Przy okazji Planete Doc o perspektywach zrównoważonego rozwoju na lokalnym poziomie będą debatować przedstawiciele i przedstawicielki władz miejskich oraz organizacji pozarządowych, eksperci i ekspertki w dziedzinie architektury i budownictwa naturalnego, a także sami mieszkańcy i mieszkanki miast. I to nie tylko we Wrocławiu. Także w Warszawie, Łodzi, Gdyni i Lublinie.

Dyskusje poprzedzają konferencję Organizacji Narodów Zjednoczonych na temat Zrównoważonego Rozwoju Rio+20, na której liderzy omawiać będą zagadnienia związane z kierunkami globalnego rozwoju.

Organizatorem debaty jest Agenda ONZ ds. Rozwoju (UNDP), partnerem – Green Cross Poland (GCPL), czyli polski oddział międzynarodowej organizacji Zielonego Krzyża (Green Cross International). Partnerem promocji debaty jest wrocławski oddział Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Co: „Zurbanizowani” reż. Gary Hustwit (85 min.) + debata „Zrównoważone miasta przyszłości: plany czy marzenia?”
Gdzie: Dolnośląskie Centrum Filmowe, sala Warszawa
Kiedy: 16 maja, godz. 18:00 (projekcja), ok. 19:30 – debata
Za ile: 15 zł (bilet na film), wstęp wolny na debatę (pierwszeństwo dla osób z biletami)

Tekst na podstawie materiałów organizatora oraz http://www.tupwroclaw.blogspot.com/2012/05/tup-zaprasza-na-debate-planete-doc.html

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl