3

mar

Zajezdnia Dąbie jako hala koncertowa, kawiarnia i muzeum? »

Architektura i Urbanistyka

Zajezdnia Dąbie może być salą koncertową, kawiarnią, a może targowiskiem? To propozycje Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia dla historycznej zajezdni tramwajowej. Jej przyszłość wzbudza wielkie emocje wśród wrocławian, którzy prześcigają się w pomysłach na to miejsce.

(…) W sierpniu zeszłego roku mówiło się o tym, by na terenie zajezdni dopuścić powstanie dyskontów spożywczych i galerii handlowych. Inny pomysł na historyczne miejsce ma Przemysław Filar z Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia, które w zeszłym tygodniu zgłosiło swoje sugestie do planu. (…)

– Zajezdnia mogłaby stać się swoistym rynkiem „Wielkiej wyspy” – miejscem, gdzie będzie można zrobić zakupy, zjeść coś i napić się piwa, a wieczorem wybrać się na koncert. Takiego miejsca brakuje, a teren zajezdni aż się o to prosi – przekonuje Przemysław Filar.

„Wierzymy, że zajezdnia ma potencjał stać się sercem osiedla – miejscem, w którym rano kupić można świeże mięso i warzywa, po południu wypić kawę wśród stuletnich tramwajów, a wieczorem posłuchać koncertu i obejrzeć spektakl teatralny. Nie zmarnujmy takiej szansy” – czytamy w liście towarzystwa do prezydenta miasta. (…)

Czytaj całość:

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/774279,wroclaw-zajezdnia-dabie-jako-hala-koncertowa-kawiarnia-i,id,t.html

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl