29

paź

Współpraca TUMW i Centrum Rozwoju Intelektualnego i Społecznego z Ukrainy »

Bez kategorii

wspolpracaPraca na rzecz lepszych, przyjaznych wszystkim mieszkańcom miast potrafi połączyć ponad granicami geograficznymi. Z przyjemnością informujemy, że TUMW został partnerem Centrum Rozwoju Intelektualnego i Społecznego, działającego we Lwowie, Tarnopolu, Kijowie i Winnicy na Ukrainie.

Wszystko zaczęło się podczas Kongresu Ruchów Miejskich, który odbył się we wrześniu br. w Gorzowie Wielkopolskim. Wtedy w obradach KRM udział wziął Wołodymyr Antkiv, goszczący na kongresie dzięki zaproszeniu TUMW. Wcześniej Wołodymyr spotkał się z przedstawicielami TUMW we Wrocławiu.

Wołodymyr Antkiv jest zaangażowany w działalność Centrum Rozwoju Intelektualnego i Społecznego. W miastach Ukrainy wykonuje pracę podobną do tej, którą TUMW prowadzi we Wrocławiu. Dzięki wspólnym ideom oraz pomysłom, nasza współpraca zaczyna nabierać coraz bardziej konkretnego wymiaru. TUMW został właśnie oficjalnym partnerem organizacji, w której działa Wołodymyr.

Cieszymy się z tej współpracy, bo pozwoli nam zdobyć nowe doświadczenia i wymieniać się pomysłami na to, jak wspólnie pracować na rzecz lepszego Wrocławia oraz lepszego Lwowa. Zwracamy też uwagę na kontekst historyczny, który nierozerwalnie łączy powojenne dzieje Wrocławia i Lwowa. To sprawia, że wspólne działania TUMW i lwowskiego Centrum Rozwoju Intelektualnego i Społecznego będą miały dla nas dodatkowe, symboliczne znaczenie.

logo

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)
Współpraca TUMW i Centrum Rozwoju Intelektualnego i Społecznego z Ukrainy, 10.0 out of 10 based on 4 ratings

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl