27

sty

Wrocławski Manhattan pójdzie do remontu »

Estetyka

Spółdzielnia mieszkaniowa „Piast” ogłosiła przetarg na koncepcję modernizacji bloków przy placu Grunwaldzkim.

Konkurs na projekt modernizacji ogłoszony przez spółdzielnię ma być rozstrzygnięty na początku marca tego roku. Wtedy spółdzielnia przedstawi wybrany projekt miejskiemu architektowi.

– Koncepcja modernizacji będzie m.in. obejmować remont sześciu bloków. Wszystkie mieszkania są niedogrzane i konieczne jest ich docieplenie. Wyremontowana zostanie również sypiąca się estakada – mówi Stefan Frejtag, architekt, który z ramienia spółdzielni zajmuje się remontem „sedesowców”.

Mieszkańcy wieżowców przy placu Grunwaldzkim już nie mogą się doczekać planowanego przez spółdzielnię remontu.

– To naprawdę świetna informacja – mówi Paweł Markowski – Ale na razie się nie cieszę. Kiedy miasto wyda zgodę na realizację inwestycji i spółdzielnia znajdzie pieniądze na remont, będzie można mówić o sukcesie.

„Sedesowce” powstały w latach 70. ubiegłego wieku. Początkowo miały wyglądać zupełnie inaczej. Gdyby cały projekt Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak (nagrodzony przez SARP) został zrealizowany, wewnętrzna ściana byłaby pokryta okładziną z ciemnego drewna, a na balkonach stałyby donice z pnącymi roślinami. Spółdzielnia zdecydowała się jednak na cięcie kosztów i zmiany w projekcie.

Źródło > mmwroclaw.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl