18

lut

Wrocław siedzibą inkubatora StartInPoland? Nasz wniosek do Ministerstwa Rozwoju »

Bez kategorii

innowacjeMinisterstwo Rozwoju planuje stworzyć nowy inkubator przedsiębiorczości „StartInPoland”. Wystąpiliśmy z wnioskiem do wicepremiera i szefa resortu rozwoju Mateusza Morawieckiego z wnioskiem o ulokowanie tego inkubatora we Wrocławiu.

Uważamy, że Wrocław – z racji bardzo wysokiego poziomu edukacji oraz rozwiniętego zaplecza wysokich technologii – jest najlepszym miejscem do tego przedsięwzięcia. Zarówno licea, jak też uniwersytety są tu na najwyższym poziomie w kraju, a liczba studentów studentów kierunków tak zwanych „start-upowych” wśród mieszkańców naszego regionu jest jedną z najwyższych w kraju.

Dynamika wzrostu przedsiębiorstw usług wysokich technologii we Wrocławiu jest bardziej sprzyjająca niż w innych miastach, a dodatkowo według raportu Najwyższej Izby Kontroli Wrocławski Park Technologiczny został oceniony najwyżej ze wszystkich tego typu instytucji w Polsce. Działa też tu 13 laboratoriów badawczych, 59 projektów badawczych, to z Wrocławia wyszło niemal 50 zgłoszeń patentowych, dzięki którym możemy uzyskać m.in. samoczyszczące się powierzchnie, inteligentne tkaniny czy szczepionkę na krztusiec.

Za Wrocławiem przemawiają jednak nie tylko liczby, ale i realizowane z sukcesem projekty. To w stolicy Dolnego Śląska swój początek miały firmy takie jak LiveChat, RecGlobal, neurosoft, SMT software, TelForceOne, Hicron, Brand24 czy itkontrakt.

Mamy nadzieję, że to Wrocław będzie krajowym centrum innowacji!

Pismo TUMW do Ministerstwa Rozwoju ws. inkubatora StartInPoland:

startupinpoland1startupinpoland2

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl