19

maj

Nowe znaki D-40: ulica Bogusławskiego strefą zamieszkania »

Architektura i Urbanistyka

Naszemiasto.pl Wrocław: Nowe znaki na nasypie kolejowym – ulica Bogusławskiego strefą zamieszkania

Od kilku dni przy nasypie kolejowym stoją nowe znaki, które czynią ulicę Bogusławskiego strefą zamieszkania. To oznacza, że auta nie mogą tam przekraczać prędkości 20 km/h, kierowcy powinni parkować tylko w miejscach wyznaczonych, a piesi mają pierwszeństwo przy przekraczaniu jezdni.


Chcieliśmy uspokoić ruch. Jest to specyficzna ulica, dużo przy niej pubów i restauracji – uzasadnia decyzję miasta Katarzyna Kasprzak z departamentu infrastruktury i gospodarki magistratu.

Okazuje się jednak, że zmiana oznakowania nie rozwiązuje problemów właścicieli, pracowników i klientów lokali przy ul. Bogusławskiego. Kierowcy, tak jak do tej pory, nic sobie nie robią z zakazu parkowania po stronie nasypu. Nadal utrudniają pracę restauracji, pubów i sklepów. – Zastawiają chodniki tak, że matki z wózkami i starsze osoby mają problem z przejściem. To może nam odstraszać klientów – mówi Ewa Szkudlarska, właścicielka salonu kosmetycznego.

Restauratorzy ustawiają wokół ogródków piwnych doniczki z kwiatami, by zapobiec parkowaniu aut przy wejściu do lokali. – Zdarza mi się czasem zaparkować po stronie nasypu, bo rano naprawdę nie ma gdzie – przyznaje Zygmunt Adamski, właściciel jednego z pubów. – Przy Bogusławskiego parkują pracownicy Arkad Wrocławskich i wydziału ksiąg wieczystych. Gdy tylko zwalnia się miejsce, przeparkowuję auto.

Zadowolenia ze zmiany oznakowania nie kryje Przemysław Filar z Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia. – Jest to pierwszy krok w kierunku pozytywnej zmiany na Bogusławskiego – mówi Filar. – My też od miesięcy zabiegaliśmy o to, by ta ulica była bardziej przyjazna dla restauratorów i mieszkańców – dodaje.

Teraz TUMW będzie zabiegał o utworzenie tam kontrapasu dla rowerów. Katarzyna Kasprzak z ratusza takiej opcji nie wyklucza. – Chcemy przetestować, na ile skuteczne będzie wprowadzenie na ulicy Bogusławskiego strefy zamieszkania. Kontrapas dla rowerzystów planujemy w kolejnym etapie – tłumaczy.
Rzecznik straży miejskiej Sławomir Chełchowski zapewnia, że strażnicy systematycznie kontrolują ul. Bogusławskiego. Kierowcy parkujący przy nasypie powinni spodziewać się mandatów (od 20 zł do 500 zł).

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl