18

paź

Wrocław 2012: Dni otwarte na stadionie nie były imprezą masową »

Bez kategorii

tening_stadion_4Otrzymaliśmy odpowiedź na nasz wniosek o udostępnienie informacji publicznej dotyczący organizacji na wrocławskim stadionie „dni otwartych” w dniu 4 września 2011 r.

Oto treść wniosku:

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej

Na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 z późn. zm.) zwracam się z prośbą o udostępnienie informacji w następującym zakresie:

Pełnej i wyczerpującej informacji o odpowiednich przepisach prawa (łącznie z podaniem odpowiednich przypisów), na podstawie których w dniu 4 września 2011r. na nowo budowanym stadionie we Wrocławiu (Aleja Śląska 1) zorganizowano imprezę „Dzień drzwi otwartych”.

Proszę o wyszczególnienie odpowiednich przepisów, które w dniu 4 września dopuszczały obiekt przy Alei Śląskiej do organizacji ww. imprezy, oraz o podanie szczegółowych informacji o sposobach zabezpieczenia uczestników tej imprezy (np. pod względem ewakuacji, kwestii przeciw-pożarowych, zabezpieczenia medycznego, zabezpieczenia sanitarnego, liczby osób dbających o ład i porządek oraz wszelkich innych służb zabezpieczających imprezę).

Proszę również o podanie ilości uczestników, którzy w dniu 4 września wzięli udział w ww. imprezie oraz informację o dokładnej liczbie bezpłatnych biletów, które zostały rozdysponowane wśród zainteresowanych widzów.

Odpowiedź spółki Wrocław 2012

(…) Dni otwarte nie były w rozumieniu prawa polskiego imprezą masową, tak więc nie podlegały rygorom ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

(…) Liczba uczestników planowanych ok. 14 000; przybyło 9 000.

Oto zdjęcia z tej imprezy opublikowane na portalu tuwroclaw.com

Pełną odpowiedź publikujemy poniżej w formie skanu listu

Odpowiedz Wroclaw 2012 Impreza masowa

Kliknij w miniaturę, aby powiększyć

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Wrocław 2012: Dni otwarte na stadionie nie były imprezą masową, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl