7

kw.

Warszawa: Konferencja pt. „Styropianowy zabytek?” »

Architektura i Urbanistyka

Warszawa: „Styropianowy zabytek?”. Konferencja nt. ociepleń obiektów zabytkowych

Oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Warszawie i Stołeczny Konserwator Zabytków zapraszaja na konferencję poświęconą ociepleniom obiektów zabytkowych, która odbędzie się 8 kwietnia 2011 r. w Bacciarellówce – Pałac Ślubów, Pl. Zamkowy 6 w Warszawie. Początek konferencji g. 10.00.

Konferencja jest odpowiedziąa na narastający problem ocieplania budynków zabytkowych (znajdujących się na liście dóbr kultury współczesnej, w gminnej i wojewódzkiej ewidencji lub nawet w rejestrze zabytków) bez poszanowania ich charakteru, proporcji i stylu, w którym zostały wzniesione. Elewacje często pokrywane są styropianem i wełną mineralną, na które nakłada się współczesne tynki w kolorze odbiegającym od pierwotnego zamysłu architektów i otaczającego krajobrazu architektonicznego.
Konferencja stawia sobie za cel wymianę poglądów pomiędzy podmiotami zaangażowanymi w proces decyzyjny i wypracowanie kompromisu uwzględniającego walory architektoniczne budynków.”Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji i dyskusji.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl