10

cze

Urzędnicy i aktywiści porozmawiali o budżecie obywatelskim »

Bez kategorii

Na zaproszenie prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza do parku przy zamku w Leśnicy przyjechali liderzy projektów budżetu obywatelskiego.

Radny Jerzy Michalak, który organizował tegoroczny budżet obywatelski, cieszył się, że jego uczestnicy zaakceptowali zaproszenie na spotkanie. – Bardzo chcemy wiedzieć, co państwo mają do powiedzenia. Zapraszam do rozmów w kuluarach – zachęcał.

Magistrat pytał uczestników o zasady, którymi rządzić się powinien przyszłoroczny konkurs. Kluczową kwestią był jego zakres przedmiotowy: czy powinien obejmować też inne projekty niż infrastrukturalne, np. kulturalne i społeczne. Urzędnicy chcieli też poznać opinie przybyłych osób o roli rad osiedli i organizacji pozarządowych w procesie wyboru projektów.

– Cieszę się, że miasto chce rozmawiać. Daje to szansę na to, że następny projekt nazywanybudżetem obywatelskim będzie realnie partycypacyjny – mówi Przemysław Filar z Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia. – Mam nadzieję, że to nie ostatnie takie spotkanie – dodaje.

Około stu osób – urzędnicy i ci, których projekty do budżetu obywatelskiego znalazły się w głosowaniu – w piknikowej atmosferze miało szansę poznać się i wymienić poglądy. Poza prezydentem Rafałem Dutkiewiczem obecna była też m.in. wiceprezydent Anna Szarycz oraz dyrektorzy wydziałów i departamentów urzędu miejskiego.

Źródło:

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,14063932,Urzednicy_i_aktywisci_porozmawiali_o_budzecie_obywatelskim.html

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl