29

cze

29 czerwca 2011 r. TUMW wręczyło „9 Tez Miejskich” Przewodniczącemu Rady Miasta »

Tożsamość

Wręczenie "9 Tez o Mieście" 229 czerwca 2011 roku o godzinie 12.00 w Łodzi, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Sopocie i Rumii uczestnicy Kongresu Ruchów Miejskich, przybili symbolicznie na drzwiach miejskich ratuszy opracowane przez siebie „Tezy Miejskie”.

Tezy wyrażają kluczowe problemy miast wypracowane na Kongresie przez ponad 40 organizacji pozarządowych. Jest to zaproszenie dla włodarzy tych i  wszystkich innych miast w kraju do tworzenia i realizowania polityki miejskiej wraz z ich mieszkańcami. W ten sposób powinna realizować się idea „prawa wszystkich mieszkańców do miasta”, czyli prawa do decydowania o tym, jak miasto ma wyglądać, komu i czemu ma służyć oraz jak funkcjonować.

Tym sposobem chcemy również dotrzeć do władz centralnych, bo nie wszystkie kwestie są możliwe do rozwiązania na poziomie lokalnym, dlatego wymagane są zmiany w przepisach.

We Wrocławiu przedstawiciele Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia wręczyli tezy Przewodniczącemu Rady Miasta, dr Jackowi Ossowskiemu.

9 Tez Miejskich Wręczenie "9 Tez o Mieście" 4 Wręczenie "9 Tez o Mieście" 1 Wręczenie "9 Tez o Mieście" 3

Fot. Michał Wicher

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
29 czerwca 2011 r. TUMW wręczyło "9 Tez Miejskich" Przewodniczącemu Rady Miasta, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl