12

kw.

Szałasy piwne w centrum Wrocławia. Będzie ich ponad 120 »

Architektura i Urbanistyka

W tym roku ogródki letnie przy restauracjach wystartowały z opóźnieniem. Zgodnie z przepisami nie mogą być zbyt duże oraz muszą mieć parasole i markizy w kolorze écru. Jak to wygląda w centrum Wrocławia?


Sezon ogródkowy trwa od 15 marca do 15 listopada. W tym roku, ze względu na nowe drzewa sadzone na Rynku, zmianie ulegnie lokalizacja ogródków restauracji Pod Papugami i Gospody Wrocławskiej. Będą one przesunięte bliżej środka placu Gołębiego.

Są jednak tacy, którzy uważają, że z obrzeży Rynku powinny być usunięte wszystkie ogródki letnie. Rozwiązanie takie w lutym zaproponowała radzie miejskiej Elżbieta Góralczyk, radna PO. Jej stanowisko popiera Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia.

– Ogródki w Rynku należy przesunąć z chodników na kostkę, aby oszczędzić 3 mln zł na planowanej szpilkostradzie. Wtedy osoby na wózkach, matki z dziećmi i kobiety w szpilkach mogłyby poruszać się po wygodnych płytach, bez konieczności przebudowy nawierzchni Rynku – mówi Przemysław Filar, prezes TUMW.

Tych pomysłów nie akceptuje jednak miejska plastyk, która uznaje, że ogródki na płycie Rynku przesłonią zabytkową architekturę. 

Cały tekst: 

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,13722950,Szalasy_piwne_w_centrum_Wroclawia__Bedzie_ich_ponad.html

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl