9

lip

Sukces TUMW i Towarzystwa Benderowskiego! Biuro Rozwoju Wrocławia chce zadbać o Górkę Szczepińską »

Estetyka

gorka_szczepinska_2Jesienią br. Biuro Rozwoju Wrocławia złoży Radzie Miejskiej projekt uchwały, dzięki której ruszą prace nad przygotowaniem Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) dla Górki Szczepińskiej. BRW poparło wniosek złożony w tej sprawie przez TUMW i Towarzystwo Benderowskie.

W piśmie, które podpisała dyrektor Biura Rozwoju Wrocławia Pani Anna Sroczyńska, poinformowano nas, że kierowana przez nią instytucja podziela wizję rozwoju Górki Szczepińskiej, którą nakreśliło Towarzystwo Benderowskie wspólnie z TUMW. W naszej propozycji złożonej Prezydentowi Rafałowi Dutkiewiczowi wskazaliśmy, że Górka jest świetnym miejscem do uprawiania sportu i rekreacji na świeżym powietrzu. Podkreśliliśmy też, że jest położona w świetnym miejscu – tuż obok bujnej zieleni i w pobliżu Odry, a po wybudowaniu linii tramwajowej przez Popowice będzie można łatwo do niej dojechać. Ale obecnie jest zbyt zaniedbana, by przyciągnąć do siebie wrocławian. Dlatego wskazaliśmy potrzebę opracowania MPZP dla tego obszaru – tak, aby można było przeprowadzić konieczne inwestycje.

– Pomysł Towarzystwa Benderowskiego i TUMW na Górkę Szczepińską jest zbieżny z myśleniem miasta o rekreacyjno-sportowym charakterze tego miejsca. Nigdy nie rozważano przeznaczenia go pod zabudowę mieszkaniową – wyjaśnia Anna Sroczyńska, dyrektor BRW.

Biuro zajmie się przygotowaniem projektu uchwały, inicjującej opracowanie MPZP dla Górki Szczepińskiej. Ma on trafić pod obrady miejskich rajców jesienią br.

Dziękujemy BRW za pozytywną odpowiedź na złożony przez TUMW i Towarzystwo Benderowskie wniosek w sprawie Górki Szczepińskiej. Jednocześnie deklarujemy, że chętnie podejmiemy się współpracy z innymi organizacjami społecznymi Wrocławia tak, aby zebrać jak najwięcej pomysłów na to, co warto zaplanować dla Górki Szczepińskiej.

Odpowiedź Biura Rozwoju Wrocławia na pismo TUMW i Towarzystwa Benderowskiego ws. Górki Szczepińskiej:

odpowiedz_gorka-szczepinska-page-001

Więcej na ten temat przeczytacie na łamach portalu Hiperwroclaw.pl – zapraszamy!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
Sukces TUMW i Towarzystwa Benderowskiego! Biuro Rozwoju Wrocławia chce zadbać o Górkę Szczepińską , 10.0 out of 10 based on 3 ratings

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl