20

maj

Stanowisko TUMW dotyczące Honorowego Obywatela Wrocławia »

Tożsamość

Sukiennice i RatuszTowarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia gratuluje tytułu Honorowego Obywatela Wrocławia Władysławowi Frasyniukowi. Nie mamy wątpliwości, że wyróżniony jest godny tego zaszczytu i cieszymy się że lista Civitate Wratislaviensis Donatus wzbogaciła się o takie nazwisko.

TUMW jednakże w przyszłym roku ponownie zgłosi do tego tytułu kandydaturę profesora Reinharda Seltena, urodzonego we Wrocławiu laureata Nagrody Nobla z dziedziny ekonomii, wybitnego specjalisty w dziedzinie teorii gier, jednego z twórców ekonomii eksperymentalnej i doktora honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wierzymy, że profesor zasłużył na ten zaszczytny tytuł i mieszkańcy naszego miasta będą dumni z takiego Obywatela.

Uważamy ponadto, że wyróżnienie to wpisywałoby się we wrocławską strategię rozwoju opartego na wiedzy oraz byłoby nobilitacją dla całego wrocławskiego środowiska naukowego. Warto podkreślić, że kandydatura profesora Seltena spotkała się z poparciem trzech rektorów głównych wrocławskich uczelni oraz profesora Johna F. Nasha, laureata Nagrody Nobla z dziedziny ekonomii w 1994 roku

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Stanowisko TUMW dotyczące Honorowego Obywatela Wrocławia, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl