5

gru

Powstanie wreszcie buspas na ul. Robotniczej »

Komunikacja

Po latach naszych starań powstanie wreszcie buspas na ulicy Robotniczej w kierunku centrum miasta. Zyskają pasażerowie, ale też kierowcy, bo autobusy nie będą już czekały na podjechanie na przystanek. Nie straci nikt, bo jezdnia ma 12 metrów niewykorzystanej szerokości!

O tym, że osiedle Nowy Dwór i rejon Wrocławskiego Parku Biznesu ma problemy komunikacyjne nie trzeba nikomu mówić. TUMW wywalczył z innymi społecznikami tramwaj na to osiedle, jednak dostęp do niego można poprawić dużo prościej, poprzez wyznaczenie buspasa na ul. Robotniczej, na odcinku od ul. Góralskiej do pl. Orląt Lwowskich. To newralgiczny rejon, gdyż od czasu otwarcia Autostradowej Obwodnicy Wrocławia korki po południu tworzą się tam jeszcze częściej. Jednocześnie szerokość ulicy – 12 metrów – pozwala na wyznaczenie buspasa bez zabierania przestrzeni kierowcom, którzy nie wykorzystują tego, aby jeździć w 2 rzędach. To kuriozalne tym bardziej, że na wysokości Dworca Świebodzkiego wykorzystują nagle trzy pasy!

Od lat postulowaliśmy to oczywiste rozwiązanie, które pokazałoby wszystkim, że priorytet dla transportu zbiorowego nie musi się wiązać z wyrzeczeniami. Jedynymi, którzy dziś wykorzystują to pobocze są kierowcy taksówek bagażowych, którzy mają na krótkim odcinku postój. Jednak są zdecydowanie lepsze miejsca na parking dla nich, niż wjazd do zakorkowanego centrum miasta – choćby Obwodnica Śródmiejska.

Cieszy nas, że wreszcie podjęto decyzję, na którą tysiące wrocławian i gości naszego lotniska czekało w korku, czas na buspasy także w innych miejscach!

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (9 votes cast)
Powstanie wreszcie buspas na ul. Robotniczej, 7.8 out of 10 based on 9 ratings

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl