Porządki w przestrzeni, nasze uwagi do Kodeksu urbanistyczno-budowlanego »
Architektura i Urbanistyka
Jak deklarują autorzy, Kodeks posłuży do
stworzenia warunków do uruchomiania mechanizmów prorozwojowych m.in. poprzez radykalne uproszczenie procesów decyzyjnych, przy zapewnieniu ochrony wartości wysoko chronionych, w szczególności ładu przestrzennego i dziedzictwa kulturowego.
Jak niezbędne są zmiany, pilność ich wprowadzenia, sygnalizowano w wielu publikacjach przedstawicieli praktyki i doktryny, a co istotne, także w Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030, przyjętej przez Radę Ministrów w grudniu 2011 r.
http://monitorpolski.gov.pl/mp/2012/252 (Cel 6. Przywrócenie i utrwalenie ładu przestrzennego).
Nasza codzienna działalność ukierunkowana jest na problemy Wrocławia i dialog z władzami miasta. Jednak niejednokrotnie widzimy, że bez zmian legislacyjnych niewiele można zrobić. I dlatego popieramy wszelkie działania, których efektem będzie istotna i możliwie szybka korekta stanu obecnego – rozwiązań prawnych, praktyk samorządu i inwestorów, też zwiększenie świadomości obywateli i nieodzowna w tym przypadku edukacja. W miarę możliwości przedstawiamy opinie o projektowanych i istniejących przepisach, tak, aby wskazać decydentom jakie są potrzeby miasta i mieszkańców i w jaki sposób można je zaspokoić.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Porządki w przestrzeni, nasze uwagi do Kodeksu urbanistyczno-budowlanego, 10.0 out of 10 based on 1 rating