5

lis

Nasze pomysły na rozwiązanie problemu parkowania aut na Biskupinie i Sępolnie »

Komunikacja

sepolno_szanieckiego-470x260Wspólnie z Towarzystwem Benderowskim złożyliśmy wnioski ws. planowanej zmiany zasad parkowania samochodów na Biskupinie i Sępolnie. Konsultacje społeczne w tej sprawie ogłosił wrocławski magistrat. 

W naszych wnioskach proponujemy trzy podstawowe rozwiązania. Po pierwsze, popieramy przedstawiony przez urzędników pomysł, aby parkowanie na Biskupinie oraz Sępolnie zorganizować tak, aby było możliwe jednostronnie – z zachowaniem chodników po obu stronach jezdni.

CAŁY TEKST NA ŁAMACH PORTALU HIPERMIASTO.COM

Po drugie, sprzeciwiamy się postulatowi zgłaszanemu przez mieszkańców tych osiedli, aby na parkingi przekształcać ogrody przy posesjach. Dotyczy to zwłaszcza Sępolna, które w całości jest wpisane do rejestru zabytków. Tak radykalna ingerencja w tamtejszy układ urbanistyczny oraz architektoniczny nieodwracalnie zniszczy charakter tego osiedla. Ponadto, zieleń miejska we Wrocławiu jest deficytowa, co wpływa m.in. na pogorszenie stanu miejskiego powietrza. Zamiast likwidować kolejne tereny zielone, powinniśmy je poszerzać – także na Biskupinie i Sępolnie.

Po trzecie – postulujemy, aby urzędnicy poprawili ofertę komunikacji zbiorowej dla Wielkiej Wyspy. Sugerujemy m.in. przywrócenie linii tramwajowej nr 12, kursującej kiedyś do pętli Sępolno, linii autobusowej E z Bajana na Bartoszowice oraz linii tramwajowej nr 16, która obsługiwałaby trasę z Sępolna na Tarnogaj.

***
Na zdjęciu: radosne sposoby parkowania na chodniku przy ul. Szanieckiego na Sępolnie (fot. Google Street View).

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Nasze pomysły na rozwiązanie problemu parkowania aut na Biskupinie i Sępolnie , 10.0 out of 10 based on 1 rating

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl