6

paź

Nagroda Fundacji Polcul dla Przemysława Filara i Marka Karabona z TUMW! »

Tożsamość

fundacja_polculTo dla nas ogromny zaszczyt, że możemy przekazać tak znakomitą informację! Nasi dwaj przedstawiciele, Przemysław Filar i Marek Karabon, otrzymali nagrodę fundacji Polcul dla wyróżniających się przedstawicieli inicjatyw obywatelskich.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 3 października br. w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. Fundacja Polcul doceniła wieloletnie zaangażowanie Przemka i Marka w rozwój społeczeństwa obywatelskiego we Wrocławiu.

Nie sposób zliczyć wszystkich projektów, w które zaangażowany był zarówno Przemek Filar, jak też Marek Karabon. Jesteśmy przekonani, że dzięki ich staraniom przekuwanym na projekty podejmowane przez TUMW przez lata zmienił się sposób mówienia o Wrocławiu. Jako wrocławianie staliśmy się bardziej wrażliwi na kwestie ochrony zabytków, z większą uwagą mówimy o potrzebie budowania tożsamości miasta, doceniamy tematykę zrównoważonego transportu i budowania miasta na ludzką miarę. Za zmianą języka przyszła zmiana decyzji politycznych, zmiana sposobu prowadzenia debaty publicznej, partycypacja społeczna we Wrocławiu powoli staje się oczywistością, a nie kaprysem, na który władze miasta zgadzają się w drodze wyjątku.

Wiele osób ciężko pracowało na to, aby zmiany na lepsze we Wrocławiu były nie tylko pięknymi ideami, ale stały się częścią naszej miejskiej codzienności. W tym gronie znajdują się właśnie Przemek Filar i Marek Karabon. I serdecznie gratulujemy naszym kolegom prestiżowej nagrody od fundacji Polcul – z nadzieją, że dzięki niej będą mieli jeszcze więcej pasji, energii do działania i pomysłów na to, jak zmieniać Wrocław na lepsze!

Oprócz Przemysława Filara i Marka Karabona, fundacja Polcul wyróżniła też Bente Kahan – wybitną przedstawicielkę kultury żydowskiej, liderkę fundacji swojego nazwiska od lat zaangażowaną w sprawy o tematyce żydowskie we Wrocławiu.

Fundacja Polcul powstała w latach 80. w Australii, a jej założycielem był Jerzy Boniecki. Początkowo misją fundacji było wspieranie osób, które pracowały na rzecz niezależnej kultury w Polsce, a także działających na rzecz praw człowieka. Po przełomie Okrągłego Stołu w 1989 r. fundacja Polcul zaangażowała się też we wspieranie kształtującego się w Polsce społeczeństwa obywatelskiego oraz w promowanie demokratycznych wartości. Na liście osób wyróżnionych dotychczas przez fundację Polcul znajdziemy takie nazwiska, jak Bogdan Borusewicz, Zbigniew Bujak, Anka Kowalska, Maja Komorowska, Jacek Kuroń, Jan Lityński, Jan Łomnicki, Adam Michnik oraz Donald Tusk.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (5 votes cast)
Nagroda Fundacji Polcul dla Przemysława Filara i Marka Karabona z TUMW!, 10.0 out of 10 based on 5 ratings

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl