18

lip

List w sprawie złej organizacji objazdów przystanku Arkady »

Komunikacja

Autobus na ul. KołłątajaSkierowaliśmy do Wiceprezydenta Wojciecha Adamskiego list w związku z planowanymi  zmianami i ograniczeniami w komunikacji miejskiej.

Pan Wojciech Adamski
Wiceprezydent miasta Wrocławia
Szanowny Panie Prezydencie,

W związku z planowanym wprowadzeniem od 20.VII (sobota) zmian w komunikacji miejskiej, spowodowanych wymianą zwrotnic na skrzyżowaniu Piłsudskiego – Świdnicka (Arkady), Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia pragnie wyrazić sprzeciw wobec działań Urzędu Miejskiego, kolejny raz zniechęcających mieszkańców do korzystania z komunikacji zbiorowej.

Pragniemy zwrócić uwagę, że autobusy linii zastępczej 702 („za tramwaj”) będą jeździły 2 do 3 razy rzadziej! Obecnie kursuje tam 6 linii tramwajowych, co oznacza, że w szczycie mieszkańcy mają 24 kursy na godzinę, czyli średnio co 2,5 minuty (a przecież w te wakacje i tak drastycznie ograniczono ich kursowanie w stosunku do lat poprzednich). Autobus pojedzie co 5 minut, tj. 2 razy rzadziej. Wieczorem i w weekendy tramwaj pojawia się średnio co 3–3,5 minuty. Autobus zaplanowano zaledwie co 10 minut, czyli 3 razy rzadziej.

Chcemy też podkreślić, że Urząd Miejski planuje zlikwidować dogodny dojazd ze ścisłego centrum (tj. Rynku i okolic) na Borek i Krzyki. Linie 6, 7 i 20 dojadą tylko do Renomy, natomiast autobus zastępczy 702 z Krzyków dojedzie tylko do Arkad. Co dalej? To tylko przystanek, 300 metrów, więc pasażer sobie podejdzie? Emeryt o lasce i matka z dzieckiem podczas deszczu (albo w upale) z pewnością nie będą zadowoleni z takich decyzji, albo po prostu zrezygnują z odwiedzenia centrum miasta.

Nie rozumiemy, dlaczego nie spróbowano zrekompensować utrudnień, poprzez zapewnienie porównywalnych autobusów zastępczych, wprowadzenie biletów normalnych w pospiesznych liniach A i D na tej trasie, czy wreszcie wykorzystanie zgodnie z przeznaczeniem tramwajów dwukierunkowych, które 1 listopada mogą jeździć innymi trasami, a i codziennie zjeżdżają ulicą Powstańców Śląskich do zajezdni, więc mogłyby dojeżdżać od strony Krzyków do feralnego skrzyżowania przy Arkadach.

W związku z tym Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia proponuje:

  • natychmiastową zmiany planowanych tras tak, aby zapewnione były dogodne przesiadki,
  • zwiększenia częstotliwości autobusu zastępczego tak, aby za każdy tramwaj był kurs autobusu,
  • honorowania biletów na linie normalne (również jednorazowych) w liniach A i D.

Prosimy również o udostępnienie badań i analiz, które pozwoliły na podjęcie tak niekorzystnych dla pasażerów zmian.

Z poważaniem,

Przemysław Filar
Prezes Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (10 votes cast)
List w sprawie złej organizacji objazdów przystanku Arkady, 9.5 out of 10 based on 10 ratings

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl