10

sie

List TUMW w sprawie niszczejących, zabytkowych tramwajów »

Komunikacja

Stare wrocławskie tramwaje powinny być objęte opieką nie tylko dlatego, że są zabytkiem chronionym prawem, ale przede wszystkim dlatego, że są częścią historii naszego miasta i stanowią fragment jego tożsamości.

Nie możemy pozwolić, aby dalej niszczały na tyłach zajezdni przy ul. Legnickiej, wystawione na działanie pogody i złomiarzy.

Zabytkowe tramwaje ustąpiły miejsca nowszym, ponieważ MPK przygotowuje się do sprzedaży zajezdni Dąbie. Tymczasem to właśnie ta zajezdnia byłaby idealnym miejscem na Muzeum Komunikacji, w którym znalazłyby się nie tylko tramwaje, ale również inne wiekowe pojazdy i maszyny. Co więcej, hale zajezdni są na tyle duże, że muzeum mogłoby być połączone na przykład z salą koncertową, restauracjami i kawiarniami czy wręcz targiem owocowo-warzywnym. Jej zabytkowe budynki i świetna lokalizacja w pobliżu „drugiego serca Wrocławia” wymagają atrakcyjnej nowej funkcji, a Muzeum Komunikacji z pewnością taką jest.

Marek Karabon, Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia 

Skazane na rdzę
Źródło:  http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,12288927,Stare_tramwaje_powinny_trafic_do_Muzeum_Komunikacji.html#ixzz2397dGz9g 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.8/10 (6 votes cast)
List TUMW w sprawie niszczejących, zabytkowych tramwajów, 9.8 out of 10 based on 6 ratings

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl