23

lip

Herb Wrocławia na miejskich budynkach? To możliwe – trwają prace nad uchwałą Rady Miejskiej »

Tożsamość

herb_wroclawia_arsenal

Do 27 lipca br. można zgłaszać uwagi do projektu uchwały Rady Miejskiej Wrocławia, dotyczącej zasad używania flagi oraz herbu miasta. Pomysł ten w dyskusji o Wrocławiu już w 2014 r. pojawił się z inicjatywy TUMW i zyskał poparcie prezydenta Rafała Dutkiewicza.

Nowością przewidzianą przez konsultowaną uchwałę ma być wprowadzenie zasady, że na budynkach wrocławskiego magistratu lub miejskich jednostek organizacyjnych będzie umieszczany herb Wrocławia. Uchwała dopuszcza, aby budynki miejskie ozdabiano zarówno herbem Wrocławia w całości, jak też jego częściami – także w ramach artystycznych wariacji. Co warte podkreślenia, herb ma być widoczny, bo przepisy, nad którymi pracuje Rada Miejska, zakładają jego umieszczanie w eksponowanym miejscu elewacji gmachów należących do miasta.

TUMW już w 2014 r. przedstawił w debacie publicznej propozycję, aby miejskie budynki użyteczności publicznej ozdobić herbem Wrocławia, wracając jednocześnie do mającej kilkaset lat tradycji. Nasz pomysł poparła m.in. wrocławska redakcja “Gazety Wyborczej”.

Konsultacje społeczne ws. projektu uchwały Rady Miejskiej Wrocławia dotyczącej zasad używania herbu i flagi Wrocławia potrwają do 27 lipca br. Swoje uwagi może przesłać każdy zainteresowany, a urzędnicy przyjmują je pod adresem poczty mailowej: brm@um.wroc.pl.

Projekt uchwały jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.

***
Fot. Herb  Wrocławia na miejskim Arsenale (Robert Niedźwiedzki, Wikipedia, CC BY-SA 3.0).

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (3 votes cast)
Herb Wrocławia na miejskich budynkach? To możliwe - trwają prace nad uchwałą Rady Miejskiej, 7.0 out of 10 based on 3 ratings

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl