16

cze

Głosujcie na projekty 67-72 we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim! »

Bez kategorii

Grupy mieszkańców związane z Towarzystwem Upiększania Miasta Wrocławia zgłosiły do budżetu obywatelskiego 10 projektów, z czego zakwalifikowano 6.
Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia zajmuje się reprezentowaniem interesów mieszkańców wprocesach decyzyjnych w mieście. Za cel stawia sobie miasto przyjazne ludziom, które będzie pamiętać o swojej historii.
Nasze działania skupiają się wokół czterech obszarów tematycznych: komunikacja, estetyka przestrzeni publicznej, architektura i urbanistyka, tożssamość miasta.
Prezentujemy cztery z nich:
67. Wyciszenie ruchu tramwajów za pomocą szlifowania łuków torowisk na ulicach: Władysława Łokietka/Bolesława Chrobrego; Drobnera/Dubois; Świdnicka/pl. Teatralny
Uważamy, że głośne tramwaje są problemem. Hałas prowadzi do stresu i chorób, na które nie powinniśmy się niepotrzebnie narażać.
Najważniejszą przyczyną jest stan torowisk. Nasz projekt dotyczy szlifowania łuków na średnicowej trasy, po której kursują linie 6 i 7, obsługiwane nowoczesnymi pojazdami Skoda.

68. Wyposażenie pl. Kościuszki w drewniane ławki z oparciami, po 6 sztuk przypadających na każdą ćwiartkę placu
Miejskie place powinny być przestrzenią przyjazną dla mieszkańców. Plac Kościuszki znajduje się wcentralnym punkcie miasta, w czasach PRL-u stanowił istotny ośrodek usługowy. Niestety, ostatnio podupadł. Ożywienie placu może zacząć się od zatrzymania tam ludzi i pozwolenia im na wypoczynekw tym miejscu – do czego świetnie nadają się ławki.

69. Zabezpieczenie kolekcji zabytkowych tramwajów na tyłach zajezdni przy ul. Legnickiej przez przeniesienie ich do budynku zajezdni. Remont wagonu Maximum z 1901 r
Tramwaje to ważna część historii miasta. Pojazdy składowane przy ul. Legnickiej woziły kilka pokoleńmieszkańców Wrocławia. Niszczejące wagony źle świadczą o naszym stosunku do przeszłości. Zabezpieczenie tramwajów zatrzyma proces ich degradacji i pozwoli na renowację w przyszłości. Remont tramwaju będzie może być preludium do powstania Muzeum Komunikacji Miejskiej.

70. Rekonstrukcja podstawy rzeźby pt. „Ucieczka do Egiptu”, na skrzyżowaniu ul. Słubickiej ze Szprotawską. Rekonstrukcja powinna umożliwiać zamontowanie na niej w przyszłości odtworzonej rzeźby.
Cokół był podstawą dla modernistycznej rzeźby, ale też dawał ludziom z okolicy miejsce na spotkania i odpoczynek w zieleni. Przywracając zabytkową formę mieszkańcom Szczepina trochę przyjaznej przestrzeni publicznej.

 

Głosujemy na 5 spośród projektów:

Projekty złożone przez TUMW mają numery: 67, 68, 69, 70, 71, 72. Zapraszamy do głosowania!

https://wrosystem.home.pl/budget/display_form.do

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl