27

lis

Dziękujemy prezydentowi, że posłuchał naszego apelu »

Architektura i Urbanistyka

Wieże kościoła św. Macieja i klasztoru UrszulanekPieniądze zaoszczędzone w tym roku na iluminacji świątecznej pozwolą zrekonstruować hełm kościoła klarysek przy pl. Bp. Nankiera – zgodnie z postulatem TUMW . Cieszymy się z tego i gratulujemy władzom miasta, że nie boją się realizować dobrych pomysłów.

Gdy pod koniec 2011 roku zgłaszaliśmy swój projekt przesunięcia niektórych wydatków w budżecie miasta, a dokładnie – zrezygnowania z co trzeciej lampki w ramach świątecznych iluminacji i przeniesienia tak zaoszczędzonych pieniędzy na pomoc w uzupełnieniu panoramy miasta o brakujące hełmy wież kościelnych na Starym Mieście, nie spodziewaliśmy się tak szybkiej i pozytywnej reakcji magistratu.

Dwa miesiące po naszym piśmie – już w lutym 2012 roku – miasto przyznało 338 tys. na rekonstrukcję hełmu kościoła klarysek, użytkowanego dziś przez siostry urszulanki, przy pl. Bp. Nankiera. Jednocześnie tegoroczny budżet na iluminację świąteczną został zmniejszony o kwotę 350 tys. zł.

Cieszy nas fakt, że pomysły, które proponujemy, okazują się racjonalne – również dla włodarzy naszego miasta – i są wprowadzane w życie. Wprawdzie wiele z nich wciąż czeka na realizację, doceniamy jednak dobrą wolę magistratu we wdrażaniu choć niektórych naszych rozwiązań. W tym upatrujemy swoją rolę jako stowarzyszenia – by nasz głos doradczy był wysłuchany i przeanalizowany.

Panorama Wrocławia i brakujące hełmy

Panorama Wrocławia – widoczne dwie wieże z brakującymi hełmami. Fot. Wojciech Prastowski

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (13 votes cast)
Dziękujemy prezydentowi, że posłuchał naszego apelu, 10.0 out of 10 based on 13 ratings

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl