22

lut

Dr inż. Maciej Kruszyna z Politechniki Wrocławskiej: Rondo Reagana to niby-dostępne niby-rondo »

Komunikacja

02g– We Wrocławiu można by postawić pytanie: czy do Sukiennic (siedziba Prezydenta) wygodniej byłoby wchodzić przez piwnicę, czy tak jak jest dzisiaj, z poziomu chodnika? Bo tak właśnie – przez „piwnice” – trzeba chodzić na przystanki jednego z ważniejszych węzłów przesiadkowych we Wrocławiu – pisze o braku zgody władz Wrocławia na utworzenie nowych przejść dla pieszych na Rondzie Reagana dr. inż. Maciej Kruszyna z Politechniki Wrocławskiej.

Na początku lutego br. TUMW złożyło do prezydenta Wrocławia list, w którym apeluje o utworzenie naziemnych przejść dla pieszych na Rondzie Reagana we Wrocławiu.  Pomysł ten w swoim felietonie opublikowanym na łamach portalu Transport Publiczny.pl poparł też dr. inż. Maciej Kruszyna, naukowiec z wrocławskiej Politechniki. W swoim tekście wskazuje, że widniejące w pierwotnym projekcie przebudowy tego obszaru przejścia dla pieszych oddawały naturalny ruch pasażerów. Dr inż. Kruszyna podkreśla też – podobnie jak TUMW w liście do prezydenta – że ruch pieszych na ewentualnych nowych przejściach nie kolidowałby z ruchem samochodowym.

– Interesujące jest, że uruchomienie sygnału zielonego dla pieszych na tych przejściach nie wstrzymywało by dodatkowo ruchu pojazdów. Stosowne relacje i tak mają sygnał czerwony z uwagi na kolizyjne strumienie innych relacji – podkreśla badacz z Politechniki Wrocławskiej.

Cały felieton dr. inż. Macieja Kruszyny z Politechniki Wrocławskiej można przeczytać na łamach portalu Transport Publiczny.pl.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)
Dr inż. Maciej Kruszyna z Politechniki Wrocławskiej: Rondo Reagana to niby-dostępne niby-rondo, 5.5 out of 10 based on 2 ratings

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl