16

sty

Debaty o Wrocławiu na stronie miasta: wroclaw.pl »

Tożsamość

Debata w RatuszuPomysł debat narodził się w 2009 r. pomiędzy wrocławskim oddziałem Towarzystwa Urbanistów Polskich, a Towarzystwem Upiększania Miasta Wrocławia. W styczniu 2010 r. włączyła się w jego realizację Rada Miejska Wrocławia. Efektem tej współpracy były właśnie „Debaty o Wrocławiu”, czyli cykl spotkań realizowanych w Sali Sesyjnej wrocławskiego Nowego Ratusza.

Czytaj więcej na stronie miasta www.wroclaw.pl >>>

Debata w Ratuszu

Końca 2011 r. odbyło się ich 8. Cechowała je zróżnicowana tematyka dotycząca takich spraw jak partycypacja obywatelska, zagadnienia komunikacyjne i planistyczne, ustrój miasta, estetyka przestrzeni publicznej czy problematyka odpadów komunalnych. Gośćmi i współuczestnikami debat byli naukowcy z wrocławskich i krakowskich uczelni, niezależni eksperci, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, artyści, organizacje pozarządowe, przedstawiciele firm, urzędnicy i samorządowcy z Wrocławia i okolic. Debaty za każdym razem były transmitowane w Internecie co miało za zadanie wpływać na zwiększenie liczby ich potencjalnych odbiorców z uwagi na fakt, ze Sala Sesyjna jest w stanie przyjąć jedynie nieco ponad 100 gości.

Do tej pory odbyły się debaty

Debata w Ratuszu

Ale spotkania, które odbyły się i które są planowane w przyszłości, mają tym większą siłę im więcej kreatywnych głosów może paść w dyskusji – zarówno tej na Sali Sesyjnej jak i później na spotkaniach w innych miejscach i w innych grupach. Stąd potrzeba stworzenia stałego miejsca, gdzie materiały po tych spotkaniach będą mogły być publikowane.
Mamy nadzieję, że dzięki tej stronie uda się jeszcze bardziej wzmocnić i uporządkować dyskusje na temat Wrocławia i spraw ważnych dla jego mieszkańców. Dlatego prosimy, aby wszelkie uwagi odnośnie funkcjonalności tej strony kierować na adres bartlomiej.swierczewski@um.wroc.pl

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Debaty o Wrocławiu na stronie miasta: wroclaw.pl , 10.0 out of 10 based on 1 rating

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia - Tumw.pl - Wszelkie Prawa zastrzeżone
kontakt@tumw.pl